Sold
Golden MansionFLOOR 6FLAT E
Registration Number:21070902690057
|Transaction Date:30/06/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
Sold

1/1
PRICE
$4.05 M
Saleable Area
255sq.ft.
Buy $15,876 /sq.ft.
Gross Area
380sq.ft.
Buy $10,658 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 30/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking toShau Kei WanStation
1 Min(s)
Address/ Area
42-52 Shau Kei Wan Main Street East