Sold
Golden MansionFLOOR 14FLAT F
Registration Number:23112900470021
|Transaction Date:10/11/2023
PRN:A2154381
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
Sold

1/1
PRICE
$3 M
Saleable Area
264sq.ft.
Buy $11,376 /sq.ft.
Gross Area
336sq.ft.
Buy $8,929 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 10/11/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking toShau Kei WanStation
1 Min(s)
Address/ Area
42-52 Shau Kei Wan Main Street East