Sold
Golden CourtFLOOR 9FLAT E
Registration Number:15010901940065
|Transaction Date:18/12/2014
PRN:A0639074
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JamesChan陳子健
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-144246)
Sold

1/1
PRICE
$11.6 M
Saleable Area
978sq.ft.
Buy $11,856 /sq.ft.
Gross Area
1,100sq.ft.
Buy $10,545 /sq.ft.
Building Age
67 Years
Transaction Date: 18/12/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1958-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
77
Walking toTin HauStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-52 Electric Road