Sold
Golden CourtFLOOR 9FLAT B
Registration Number:19112601140037
|Transaction Date:11/11/2019
PRN:A0638836
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BeckyLaw羅鈺薇
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-050770)
Sold

2/6
PRICE
$14.2 M
Saleable Area
1,029sq.ft.
Buy $13,799 /sq.ft.
Gross Area
1,200sq.ft.
Buy $11,833 /sq.ft.
Building Age
67 Years
Transaction Date: 11/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1958-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
77
Walking toTin HauStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-52 Electric Road