Sold
Golden CourtFLOOR 7FLAT D
Registration Number:07504106
|Transaction Date:28/04/1998
PRN:B6136615
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarsunNg伍國傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-102186)
Sold

1/1
PRICE
$3 M
Saleable Area
978sq.ft.
Buy $3,066 /sq.ft.
Gross Area
950sq.ft.
Buy $3,158 /sq.ft.
Building Age
67 Years
Transaction Date: 28/04/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1958-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
77
Walking toTin HauStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-52 Electric Road