Sold
Golden CourtFLOOR 7FLAT G
Registration Number:12032700210010
|Transaction Date:21/03/2012
PRN:B9270404
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$2.05 M
Saleable Area
310sq.ft.
Buy $6,613 /sq.ft.
Gross Area
404sq.ft.
Buy $5,074 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 21/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
145 Fuk Wing Street