Sold
Golden CourtFLOOR 8FLAT D
Registration Number:08451785
|Transaction Date:20/07/2001
PRN:B5826146
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
Sold

1/1
PRICE
$988 K
Gross Area
382sq.ft.
Buy $2,586 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 20/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
145 Fuk Wing Street