Sold
Golden CourtFLOOR 10FLAT A
Registration Number:13112700700051
|Transaction Date:12/11/2013
PRN:A4216400
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IceYu余美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-617934)
Sold

1/1
PRICE
$3.27 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $9,831 /sq.ft.
Gross Area
442sq.ft.
Buy $7,398 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 12/11/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
145 Fuk Wing Street