Sold
Golden CourtFLOOR 7FLAT A
Registration Number:08111701260044
|Transaction Date:06/11/2008
PRN:A4216458
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
Sold

1/1
PRICE
$1.2 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $3,608 /sq.ft.
Gross Area
442sq.ft.
Buy $2,715 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 06/11/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
145 Fuk Wing Street