Sold
Golden Building Block 2FLOOR 2FLAT E (NO. 150E)
Registration Number:18102400640110
|Transaction Date:16/10/2018
PRN:A4196189
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$4 M
Saleable Area
385sq.ft.
Buy $10,380 /sq.ft.
Gross Area
483sq.ft.
Buy $8,282 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 16/10/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
395
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
146-152 Fuk Wa Street