Sold
Golden Building Block 3FLOOR 6FLAT C (NO. 148C)
Registration Number:24011101180061
|Transaction Date:05/01/2024
PRN:A4195475
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$3.9 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $11,252 /sq.ft.
Gross Area
441sq.ft.
Buy $8,844 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 05/01/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
395
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
146-152 Fuk Wa Street