Sold
Glen HavenFLOOR 8FLAT C
Registration Number:07301220
|Transaction Date:23/09/1997
PRN:B3791052
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
Sold

1/1
PRICE
$9.68 M
Saleable Area
1,227sq.ft.
Buy $7,889 /sq.ft.
Gross Area
1,375sq.ft.
Buy $7,040 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 23/09/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
87
Walking toMong Kok EastStation
5 Min(s)
Address/ Area
117-121 Argyle Street