Sold
Glamour GardenFLOOR 16FLAT D
Registration Number:18041801730038
|Transaction Date:12/04/2018
PRN:A8709598
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanCheung張明輝
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-358047)
Sold

1/3
PRICE
$6.4 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $16,562 /sq.ft.
Gross Area
494sq.ft.
Buy $12,955 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 12/04/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street