Sold
Glamour GardenFLOOR 25FLAT E
Registration Number:10021101810345
|Transaction Date:19/01/2010
PRN:A8709847
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SingWong王竣陞
ACCOUNT DIRECTOR(S-641751)
Sold

1/3
PRICE
$2.2 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $5,693 /sq.ft.
Gross Area
494sq.ft.
Buy $4,453 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 19/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street