Sold
Glamour GardenFLOOR 7FLAT B
Registration Number:12100300290527
|Transaction Date:07/09/2012
PRN:A8709417
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WilsonLee李英偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-056062)
Sold

1/3
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $9,044 /sq.ft.
Gross Area
463sq.ft.
Buy $7,127 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 07/09/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street