Sold
Glamour GardenFLOOR 2FLAT G
Registration Number:13092702540228
|Transaction Date:16/09/2013
PRN:A8710188
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李伊鐳
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-577781)
Sold

1/3
PRICE
$5.55 M
Saleable Area
502sq.ft.
Buy $11,065 /sq.ft.
Gross Area
629sq.ft.
Buy $8,824 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 16/09/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street