Sold
Glamour GardenFLOOR 22FLAT F
Registration Number:00834090
|Transaction Date:30/09/1995
PRN:A8710000
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KevinChoi蔡劍豪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-458763)
Sold

1/3
PRICE
$2.7 M
Saleable Area
502sq.ft.
Buy $5,383 /sq.ft.
Gross Area
629sq.ft.
Buy $4,293 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 30/09/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street