Sold
Glamour GardenFLOOR 2FLAT D
Registration Number:14081402370038
|Transaction Date:18/07/2014
PRN:A8709611
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WilsonLee李英偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-056062)
Sold

1/3
PRICE
$3.85 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $9,963 /sq.ft.
Gross Area
494sq.ft.
Buy $7,794 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 18/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street