Sold
Glamour GardenFLOOR 10FLAT H
Registration Number:09100501620109
|Transaction Date:18/09/2009
PRN:A8710280
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngeeTang鄧惠芬
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-010019)
Sold

1/3
PRICE
$2.05 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $5,305 /sq.ft.
Gross Area
494sq.ft.
Buy $4,150 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 18/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street