Sold
Glamour GardenFLOOR 4FLAT F
Registration Number:12071801620040
|Transaction Date:06/07/2012
PRN:A8710058
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WilsonLee李英偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-056062)
Sold

1/3
PRICE
$4.03 M
Saleable Area
502sq.ft.
Buy $8,034 /sq.ft.
Gross Area
629sq.ft.
Buy $6,407 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 06/07/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
192
Walking toTai WaiStation
4 Min(s)
Address/ Area
1-5 Chik Fai Street