Sold
Galway CourtFLOOR 26NO. 9
Registration Number:07857704
|Transaction Date:05/08/1999
PRN:B5063149
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$1.7 M
Saleable Area
311sq.ft.
Buy $5,465 /sq.ft.
Gross Area
560sq.ft.
Buy $3,036 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 05/08/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking toWan ChaiStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cross Street