Sold
Galway CourtFLOOR 11NO. 9
Registration Number:05052002830251
|Transaction Date:29/03/2005
PRN:B8807699
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PattyTandon蔣麗雅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-623338)
Sold

1/1
PRICE
$1.24 M
Saleable Area
311sq.ft.
Buy $3,980 /sq.ft.
Gross Area
560sq.ft.
Buy $2,211 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 29/03/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking toWan ChaiStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cross Street