Sold
Galway CourtFLOOR 12NO. 9
Registration Number:23022300160012
|Transaction Date:14/02/2023
PRN:A0520331
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$5.7 M
Saleable Area
311sq.ft.
Buy $18,323 /sq.ft.
Gross Area
560sq.ft.
Buy $10,179 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 14/02/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking toWan ChaiStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cross Street