Sold
Galway CourtFLOOR 25NO. 9
Registration Number:07483912
|Transaction Date:01/05/1998
PRN:B7748216
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PattyTandon蔣麗雅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-623338)
Sold

1/1
PRICE
$2.38 M
Saleable Area
311sq.ft.
Buy $7,651 /sq.ft.
Gross Area
560sq.ft.
Buy $4,250 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 01/05/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking toWan ChaiStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cross Street