Sold
Galway CourtFLOOR 18NO. 9
Registration Number:13011401960024
|Transaction Date:28/12/2012
PRN:A0520350
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryLi李莉筠
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-648863)
Sold

1/1
PRICE
$4.24 M
Saleable Area
311sq.ft.
Buy $13,624 /sq.ft.
Gross Area
560sq.ft.
Buy $7,568 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 28/12/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking toWan ChaiStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cross Street