Sold
Fung Wong BuildingFLOOR 3NO. 37
Registration Number:06459802
|Transaction Date:10/11/1995
PRN:A6188554
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$1.39 M
Saleable Area
609sq.ft.
Buy $2,282 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 10/11/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
79
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
37 Sheung Fung Street