Sold
Fung Wong BuildingFLOOR 6NO. 37
Registration Number:06775557
|Transaction Date:17/09/1996
PRN:A6188580
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$1.4 M
Saleable Area
609sq.ft.
Buy $2,298 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 17/09/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
79
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
37 Sheung Fung Street