Sold
Fung Cheung BuildingFLOOR 5FLAT B
Registration Number:19062500340084
|Transaction Date:31/05/2019
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/6
PRICE
$4.59 M
Saleable Area
406sq.ft.
Buy $11,311 /sq.ft.
Gross Area
546sq.ft.
Buy $8,407 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 31/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
68
Walking toYuen LongStation
8 Min(s)
Address/ Area
33-43 Fung Cheung Road