Sold
Fuk Shing BuildingFLOOR 4FLAT F
Registration Number:08992407
|Transaction Date:15/08/2003
PRN:A4179700
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$348 K
Gross Area
231sq.ft.
Buy $1,506 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 15/08/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
113
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
17-25 Fuk Wa Street