Sold
Fu Wah CourtFLOOR 17FLAT C
Registration Number:26041002070022
|Transaction Date:30/03/2026
PRN:B5162196
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LinaTsoi蔡宝仙
ACCOUNT MANAGER(S-588010)
PRICE
$3.8 M
Saleable Area
405sq.ft.
Buy $9,389 /sq.ft.
Gross Area
585sq.ft.
Buy $6,496 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 30/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
190
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
44 Hiu Kwong Street