Sold
Fu Wah CourtFLOOR 21FLAT D
Registration Number:07122700290218
|Transaction Date:18/12/2007
PRN:A4475959
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$1.12 M
Saleable Area
405sq.ft.
Buy $2,772 /sq.ft.
Gross Area
585sq.ft.
Buy $1,918 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 18/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
190
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
44 Hiu Kwong Street