Sold
Fu Wah CourtFLOOR 18FLAT A
Registration Number:16041300240112
|Transaction Date:07/04/2016
PRN:A4475542
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李菁菁
ACCOUNT MANAGER(S-117187)
PRICE
$3.2 M
Saleable Area
392sq.ft.
Buy $8,167 /sq.ft.
Gross Area
548sq.ft.
Buy $5,839 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 07/04/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
190
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
44 Hiu Kwong Street