Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 2 Fu Tong Building (block 2)FLOOR 4FLAT B
Registration Number:26010500440097
|Transaction Date:23/12/2025
PRN:C1249099
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$2.65 M
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $9,887 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $7,934 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 23/12/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street