Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 1 Fu Tin Building (block C)FLOOR 10FLAT B
Registration Number:21123101290024
|Transaction Date:28/12/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$5.65 M
Saleable Area
394sq.ft.
Buy $14,341 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $11,771 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 28/12/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street