Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 2 Fu Tong Building (block 2)FLOOR 2FLAT F
Registration Number:08080102010238
|Transaction Date:08/07/2008
PRN:B7900640
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$1.03 M
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $3,843 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $3,084 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 08/07/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street