Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 2 Fu Tong Building (block 2)FLOOR 14FLAT F
Registration Number:11011201250182
|Transaction Date:16/12/2010
PRN:A6590722
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VadaWong黃彥雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-511376)
PRICE
$1.67 M
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $6,231 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $5,000 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 16/12/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street