Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 2 Fu Sun Building (block 4)FLOOR 4FLAT A
Registration Number:10033101700015
|Transaction Date:19/03/2010
PRN:A6589012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$1.41 M
Saleable Area
285sq.ft.
Buy $4,926 /sq.ft.
Gross Area
354sq.ft.
Buy $3,969 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 19/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street