Sold
Fu Loy Garden Block BFLOOR 15FLAT 8
Registration Number:18011700960031
|Transaction Date:22/12/2017
PRN:B0919347
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$3.85 M
Saleable Area
283sq.ft.
Buy $13,600 /sq.ft.
Gross Area
377sq.ft.
Buy $10,212 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 22/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
288
Walking toLong PingStation
3 Min(s)
Address/ Area
7 Ma Wang Road