Sold
Fu Loy Garden Block BFLOOR 7FLAT 7
Registration Number:17083102220161
|Transaction Date:18/08/2017
PRN:B5657897
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/3
PRICE
$4.05 M
Saleable Area
360sq.ft.
Buy $11,265 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $9,310 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 18/08/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
288
Walking toLong PingStation
3 Min(s)
Address/ Area
7 Ma Wang Road