Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 2 Fu Lai Building (block 1)FLOOR 4FLAT F
Registration Number:09030401080023
|Transaction Date:11/02/2009
PRN:A3439212
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$918 K
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $3,425 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $2,749 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 11/02/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street