Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 2 Fu Lai Building (block 1)FLOOR 13FLAT G
Registration Number:09072803060057
|Transaction Date:30/06/2009
PRN:B3809258
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyWong黃家欣
ACCOUNT DIRECTOR(S-451084)
PRICE
$1.22 M
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $4,552 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $3,653 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 30/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street