Sold
Fu Tor Loy Sun Chuen Phase 1 Fu Kam Building (block A)FLOOR 12FLAT D
Registration Number:15020601130047
|Transaction Date:28/01/2015
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLin林遠清
ACCOUNT DIRECTOR(S-381656)
PRICE
$3.48 M
Saleable Area
353sq.ft.
Buy $9,857 /sq.ft.
Gross Area
426sq.ft.
Buy $8,169 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 28/01/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-08-1981-07
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
700
Walking toOlympicStation
4 Min(s)
Address/ Area
40 Beech Street