Sold
Fortune HouseFLOOR 3FLAT A
Registration Number:07674921
|Transaction Date:05/01/1999
PRN:A5718005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
PRICE
$5.99 M
Saleable Area
879sq.ft.
Buy $6,811 /sq.ft.
Gross Area
924sq.ft.
Buy $6,483 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 05/01/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
23
Walking toShek Kip MeiStation
10 Min(s)
Address/ Area
6-8 Osmanthus Road