Sold
Fortune HouseFLOOR 3FLAT B
Registration Number:13080801250120
|Transaction Date:17/07/2013
PRN:A5718030
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WinnieZhang章維
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-106091)
PRICE
$11.18 M
Saleable Area
863sq.ft.
Buy $12,951 /sq.ft.
Gross Area
905sq.ft.
Buy $12,354 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 17/07/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
23
Walking toShek Kip MeiStation
10 Min(s)
Address/ Area
6-8 Osmanthus Road