Sold
Fortune GardenFLOOR 10FLAT A
Registration Number:07082702860050
|Transaction Date:17/08/2007
PRN:A7096712
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$2.56 M
Saleable Area
610sq.ft.
Buy $4,195 /sq.ft.
Gross Area
803sq.ft.
Buy $3,188 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 17/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
82
Walking toChoi HungStation
3 Min(s)
Address/ Area
15 Wing Ting Road