Sold
Fortune Garden House C9NO. 72HOUSE C9
Registration Number:17030702470033
|Transaction Date:17/02/2017
PRN:B1870533
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Au Yeung歐陽慧
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-571891)
Sold

1/4
PRICE
$17.01 M
Saleable Area
1,476sq.ft.
Buy $11,525 /sq.ft.
Gross Area
2,030sq.ft.
Buy $8,378 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 17/02/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11-1991-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
76
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
72 Ting Kok Road