Sold
Forest Hill House 19HOUSE 19DUPLEX PH-19A
Registration Number:22102700670016
|Transaction Date:20/10/2022
PRN:B1594841
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HugoHui許偉群
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-571644)
Sold

1/3
PRICE
$13.5 M
Saleable Area
1,551sq.ft.
Buy $8,704 /sq.ft.
Gross Area
2,152sq.ft.
Buy $6,273 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 20/10/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road