Sold
Forest Hill House 18HOUSE 18DUPLEX PH-18B
Registration Number:22022100310017
|Transaction Date:08/02/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TimothyCheung張錦亮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-102501)
Sold

2/6
PRICE
$13.3 M
Saleable Area
1,551sq.ft.
Buy $8,575 /sq.ft.
Gross Area
1,842sq.ft.
Buy $7,220 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 08/02/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road