Sold
Foo Yue BuildingFLOOR 6FLAT E
Registration Number:07999279
|Transaction Date:09/02/2000
PRN:B9565706
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$728 K
Saleable Area
357sq.ft.
Buy $2,037 /sq.ft.
Gross Area
421sq.ft.
Buy $1,729 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 09/02/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toNgau Tau KokStation
4 Min(s)
Address/ Area
83-103 Ting Fu Street