Sold
Foo Yue BuildingFLOOR 4FLAT A
Registration Number:12102901950096
|Transaction Date:18/10/2012
PRN:A6578331
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$1.78 M
Saleable Area
240sq.ft.
Buy $7,416 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 18/10/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toNgau Tau KokStation
4 Min(s)
Address/ Area
83-103 Ting Fu Street